TRAINING


 

Įvadas į INSPIRE

 

 

Šaltiniai
Mokymų modulio ankstesnės versijos parengtos VESTA-GIS projekto metu 2009 metais (http://www.vesta-gis.eu/), Nature-SDIPlus projekto metu 2010 metais (http://www.nature-sdi.eu/) ir EuroSDR Edukacinių paslaugų programoje (EduServ) 2010 – 2011 metais. 
Nuosavybės teisės
Autorius: Danny Vandenbroucke, Leveno KU, Belgija. Šiai medžiagai taikoma organizacijos „Creative Commons“ licencija „Priskyrimas – Analogiškas platinimas / Attribution – ShareAlike“ (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.lt).
Santrauka

2001 metais Europos Komisijos iniciatyva buvo pradėtas kurti teisinis aktas  - INSPIRE direktyva. Šios direktyvos tikslas ­­- pagerinti apsikeitimą harmonizuotais erdviniais duomenimis bei paslaugomis tarp viešųjų įstaigų, kurių kompetencijoje yra aplinkos politika ir veiksmai, galintys daryti tiesioginę ar netiesioginę įtaką aplinkai.

 INSPIRE Direktyva įsigaliojo 2007 metų gegužės mėnesį. ES valstybės narės perkėlė Direktyvą į nacionalinius teisės aktus ir pradėjo diegti INSPIRE komponentus: nustatė koordinavimo struktūrą, harmonizuoja erdvinius duomenis, kuria tinklo paslaugas priėjimui prie duomenų, prižiūri erdvinių duomenų ir paslaugų metaduomenis, įgyvendina priemones, gerinančias keitimąsi duomenimis ir paslaugomis.

Šiame modulyje nagrinėjami pagrindiniai INSPIRE direktyvos elementai: kontekstas ir aplinkybės, apimtis ir pagrindiniai direktyvos skyriai, diegimo taisyklių apžvalga, duomenų ir paslaugų atitiktis direktyvai ir naujų inovatyvių sprendimų, pagrįstų INSPIRE, galimybės. Modulyje taip pat atkreipiamas dėmesys į ryšį tarp INSPIRE ir kitų direktyvų, tokių kaip direktyva 2003/98/EC dėl viešo sektoriaus informacijos pakartotinio panaudojimo bei direktyva 2003/4/EC dėl viešos prieigos prie aplinkos apsaugos informacijos.

Mokymo medžiaga susideda iš prezentacijų, susijusių dokumentų ir internetinės paskaitos. Modulis skirtas savarankiškam mokymuisi.

Struktūra

Mokymo modulis susideda iš šių dalių:

  1. Geografinės informacijos naudojimas darbo procesuose ir sprendimų priėmime: svarbiausi uždaviniai;
  2. Erdvinių duomenų infrastruktūros (EDI), lengvinančios priėjimą prie duomenų ir dalijimąsi jais;
  3. INSPIRE Direktyvos apžvalga;
  4. Diegimo taisyklės;
  5. Duomenų ir paslaugų atitikimas;
  6. Galimybės naujiems inovatyviems sprendimams.
Mokymo rezultatai

Po mokymų dalyvis galės:

  • apibendrinti pagrindinius erdvinių duomenų prieigos ir dalijimosi jais uždavinius;
  • suprasti bei paaiškinti erdvinių duomenų infrastruktūros idėją ir pagrindinius komponentus;
  • apibrėžti ir apibendrinti pagrindinius INSPIRE Direktyvos skyrius;
  • atpažinti ir klasifikuoti kas yra kas Direktyvoje bei kas yra svarbiausia suinteresuotoms šalims;
  • apibrėžti ir aptarti įvairias diegimo taisykles (metaduomenims, duomenų specifikacijoms, tinklo paslaugoms, dalijimuisi duomenimis ir paslaugomis, priežiūrai ir ataskaitoms) bei technines gaires;
  • išvardinti ir pademonstruoti pažangiausias Europos EDI ir gerąją praktiką;
  • apibūdinti ir aptarti didžiules galimybes įvairiems sektoriams prisidėti prie INSPIRE kūrimo, palaikymo ir naudojimo.
Tikslinė auditorija
Modulis yra skirtas specialistams, norintiems susipažinti su  INSPIRE pagrindais (pvz., MVĮ ar viešojo sektoriaus įmonių vadovams). Taip pat žmonėms, ieškantiems naujų darbo galimybių.
Išankstiniai reikalavimai
Moduliui nėra išankstinių reikalavimų.
Kalba
Anglų k.
Formatas
PDF dokumentai, prezentacijos, internetinė paskaita. Šis modulis yra savarankiško mokymosi modulis.
Mokymosi trukmė
4 valandos